Turtaş Mirasi

Turtaş, adını Turhan ve Altıntaş ailelerinin soy isimlerinin birleşiminden almıştır. 1973 yılında iki idealist mimar olan; Yüksek Mimar Emine (Altıntaş) Turhan ve Yüksek Mimar Mehmet Turhan tarafından mimarlık hizmeti vermek için Trabzon’da kurulmuştur. Bölgesinde yetişmiş mimarlık mesleğini icra eden hemen hemen her bireyin geçmişinde imzası bulunan ve bölgesine değer katmaktan gurur duyan şirketimiz 1993 yılında limited olarak alanında profesyonelliğine ilk adımını atmıştır.Turtaş Şirketleri

Neredeyse Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarlık hikayesinin yarısına şahitlik etmiş olan şirketimiz geçen zamanla birlikte Mimarlık ve İnşaat alanlarında uzmanlığının zirvesine ulaşmıştır. 2000'li yıllarda aile bireylerinin katılımı ile ikinci neslin çalışmaya başladığı bir aile şirketi hüviyeti kazanmış, 2007 yılı itibari ile de Gürcistan’ın Tiflis şehrinde mimarlık alanında hizmet vermek amacı ile ofis açmıştır. Tiflis şehrinde ve Gürcistan’ nın çeşitli bölgelerinde proje danışmanlık ve mühendislik hizmetleri vermiş ve vermeye devam etmektedir. Gelen talepler ile inşaat malzemeleri ihracatına da başlayan Turtaş bugün bir çok markanın Gürcistan temsilciliğini yürütmektedir. Kalite, güven ve kazandığı itibarla çizdiği yolda emin adımlarla yürüyen Turtaş 2010 yılı itibari ile yeni ofisine geçmiş, ikinci nesil tarafından yönetilen kurumsal bir şirket olmuştur. 2012 yılı itibari ile İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık sektörüne giren şirket , özel konsept projeleri ile yüksek verimlilikte ileri düzey inşaat teknolojisi kullanarak her tada her dokuya uygun, adeta mimarlık tarihinin kısa özeti olan büyük Trabzon şehrinde her kesimden insan ile çalışmış,bir çok projeye imza atmış,yatırımcı firmalara örnek olmuştur. Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında bir çok arsa ve ticari binanın yönetimini yapıp bu konudaki bilgi birikimi ile Ortadoğu da müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. 2015 yılı başlarında reklamcılık sektörü ile İstanbulda ofis açmış kısa zamanda bir çok markanın dikkatini çekmeyi başarmış ve bunlardan bazıları ile de çalışmaya başlamıştır.


Turtaş Faaliyet Alanları

Turtaş asıl faaliyet alanı olan mimarlık ofisini 1973 yılında Trabzonda kurmuştur. 2000li yıllarda aile üyelerinin katılımıyla yeni ofisine geçmiş,şehrinde bir çok insan ile çalışmıştır.Tasarım anlayışı, yenilik öncülüğü ve örnek firma duruşuyla sektöründe ilk sırada yer almayı başarmıştır. Özgün projeleriyle ,gelişimi ilke edinerek günden güne büyüyerek yoluna devam etmektedir.

2012 yılında İnşaat ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık sektörüne de adım atan şirketimiz kısa zamanda yatırımcı kişi ve firmaların gözdesi konumuna gelmiştir. Gösterdiği özen ile kaliteden ödün vermeden, son teknoloji kullanarak özel tasarımlarıyla müşterilerine yeni yaşam alanları sunmaktadır.

Turtaş International, başta Kafkas ülkeleri olmak üzere Asya, Avrupa ve Afrika’da ithalat ve ihracat yapan grup şirketidir. 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Turtaş International, Turtaş deneyimi ve vizyonunun dünyaya açılan penceresi olmayı misyon edinmiştir.

Turtaş 2015 yılında İstanbul merkezli yaratıcı reklam ajansı Adversion Cooperation 'ı kurmuştur. Adversion Cooperation alanında uzman ellerde kısa zamanda Türkiye'de faaliyet gösteren önemli markalar ile başarılı kampanyalara imza atmıştır. Henüz yeni bir kurulmuş olmasına rağmen pek çok önemli markanın da dikkatini çekmiştir. Adversion Cooperation girişimi gelecek yıllarda daha büyük başarılara imza atma yolunda ilerlemektedir.